3.třída Žeranovice 2023/24

Vážení rodiče,

Děti ve třetí třídě se připravují k 1.svaté zpovědi a k 1. svatému přijímání a tuto přípravu bychom konali společně . V rámci náboženství a v rámci společných setkávání objasníme dětem důležité aspekty křesťanského života (Co znamená křest, Jak Ježíš uzdravuje z hříchů, Jak žít radostný život ve svobodě Božích dětí s čistým srdcem, Největší zázrak mše svaté - proměňování Těla a Krve Páně, Uvědomění si, že patříme společenství církve...). Tak spolu s vámi doprovodíme vaše dítě ke svátosti smíření a svátosti Eucharistie. Avšak to,  jak budou děti připraveny a jaký vztah budou mít k Bohu Pánu Ježíši Kristu, nejvíce závisí na vztazích v rodině, na společné modlitbě, a na tom, jaký dítě vidí příklad víry a modlitby rodičů.

Přibližně každý měsíc bude probíhat v kostele názorná katecheze pro rodiče a děti, kterou povede vždy otec Radomír Němeček společně s katechety. První katecheze proběhne již TOTO PONDĚLÍ 23.10. v 16 hodin a potrvá cca 40 - 50 minut. (Tyto katecheze vycházejí z osvědčené metody přípravy na 1.sv. přijímání otce Tomáše Cyrila Havla původně v Ostravsko-opavské diecézi a my je letos používáme ve farnosti 3.rokem.)

Termíny jsou vyvěšeny na této webové stránce. Pokud by termíny katechezí nebyly vhodně zvoleny v pondělí na setkání upřesníme.

Předpokládáme, že k přijetí svátosti smíření by měly být děti připraveny začátkem postní doby a svátost eucharistie poprvé přijmou na začátku června.

23.10. v 16:00  Scházíme se + Připomínka křtu

27.11. v 16:00  Ježíš uzdravuje hluchoněmého
    18.12. v 16:00  Mít otevřený a připravený dům

* FOTO

22.1.2o24  Marnotratný syn

12.2.2o24   Setkání pouze rodičů na faře  !!!

2.3. První zpověď dětí

+ První svátost smíření pro děti bude v sobotu 2.3. v 9.30 v kostele v Žeranovicích. Následovat bude společný oběd na zámku v Žeranovicích.

Zpověď děti proběhla moc hezky a stejně bych řekl, že i zpověď mnohých rodičů. Chtěl jsem moc poděkovat rodičům, kteří zajistili oběd na zámku. Myslím, že jsme zakusili fajn atmosféru při obědě, který byl mimochodem fakt dobrý.

18.3.2o24  Poslední večeře Páně

22.4.2o24  Ježíš žije