Dnes máme první sv.přijímání. Spoustu věcí je v našem životě poprvé. Dnes poprvé přijmete Ježíše ve sv.hostii. A to je důležitý okamžik a zvláštní chvíle a událost ve vašem životě. Protože získáváte dnes od Ježíše zvláštní milost, takzvané plnomocné odpustky. Právě proto, že ho poprvé přijmete pod podobou chleba do svého srdce dostáváte tuto milost. Abyste nezapomněli na tento den, dostanete na konci mše sv.upomínku na dnešní sv.přijímání, která vám bude po celý život připomínat dnešní den. 

Včera Ježíš vymazal všechny hříchy a věřím, že jste prožili svou první zpověď hezky a s pálením papírků, kde jste měli napsány svoje hříchy. Dnes svou milostí prozáří vaši duši jako nikdy předtím. Dnes vaše duše dostane tedy 1) zvláštní milost  plnomocných odpustků a za 2) Ježíš vstoupí tajemně do vašeho srdce pod podobou chleba nebo spíše hostie.

Když jsem působil v Karvinském děkanátu, tak mi vyprávěl kněz co prožili v Karviné. Tato událost se stala kolem roku 1995, tedy je tomu už 25 let. Mladé mamince, která měla 35 let zemřel tatínek. A měl 5-tiletého synka.Po pohřbu manžela chodívala s chlapce na mši sv. Když se jednou vrátili ze mše chlapec se ptal maminky co to bylo za pána v bílem. Maminka mu řekla, že to je pan farář. Ale chlapec jí řekl, že to nebyl pan farář, toho on zná. Maminka zbystřila a zeptala se kterého pána v bílém má na mysli. Chlapec ji vysvětlil, že když přistupovala ke sv.přijímání (samozřejmě tak to 5-ti letý chlapeček neřekl, to já tak říkám,ale maminka to velmi dobře pochopila co má na mysli) tak ten pán v bílem vstoupil do maminky, když přijmala sv.přijímání. 

Na rozdíl od malého kloučka, vy už budete vědět, kdo je pán v bílem až vstoupí dnes i do vás. 

Pane děkujeme ti , že nás máš tak rád a že ti na nás záleží a toužíš po naší lásce.