Vybrat si můžete příběhy pro děti či klasickou literaturu (Kája Mařík, Babička, Povídky malostranské, Povídky z jedné a z druhé kapsy, Staré pověsti české...), poutavě hrané příběhy svatých (Panna ve zbroji, Terezie Martinová, Sarkander, Pekařský učedník ze Znojma, Životopis Terezie z Avily, Don Bosco, Farář arský, Velká odvaha, Nebe nad močály - životopis Marie Goretti, Stín otce...) a kdo má rád napětí, dobrodružství a nadlidskou odvahu a sílu od Boha překonávat zlo ve skutečných příbězích ze současnosti, jistě si poslechne například o rwandské genocidě : "Odpustila jsem". Za poslech stojí také kniha "Byl jsem muslimem" nebo "Vychoval mě gangster".

Milovníky cestování stoprocentně zaujmou knihy Filipa Breindla: Kristovi služebníci z říše Mašukulumbů, Křesťanem v zemi ceilonského čaje, Kříž nad Bengálskem - zápisy z Bangladéše, Za misionáři Amazonie, Vzkříšení v opravdové Africe...

Kdo chce poznat podstatu křesťanství pomocí otázek a neotřelých a trefných výroků smyšlené osmileté holčičky, pustí si "Pane Bůh, tady Anna." A kdo nemá chuť na vtip, ale chce se ponořit do hluboké mystiky, mohl by si pustit "Hořké umučení našeho Pána Ježíše Krista" od A.K. Emerichové.

Pokud  toužíte po vzdělání a po životě v jednotě s přáním papežů, poslechněte si některou z encyklik Jana Pavla II nebo Benedikta XIV.

Povzbuzení a načerpání nových myšlenek v duchovním životě nabízejí knihy Davida Torkingtona "Poustevník" a "Mystik".

Abychom nezapomněli život za války, je zde kniha "Křesťané ve stínu hákového kříže" nebo "Odpusť, Natašo" a další.

Pokud vás některá kniha zaujme, nebojte se sdělit to ostatním a pomoct jim objevit poklady, které v knihách máme.

Zde je odkaz na Čtení na pokračování - Radio Proglas